"Po drugiej stronie lustra"

Moja książka dla tych którzy chcą coś zmienić ale nie wiedzą jak.

Zobacz próbkę mojej książki

Kup w Bernardinum

Kup w Empiku

Jako osobista stylistka (personal shopper) od wielu lat pomagam kobietom w każdym wieku odnaleźć się w świecie sylwetek, fasonów, kolorów i… zakupów. Z moich doświadczeń wynika, że większość z nas czuje się niepewnie wśród najnowszych trendów mody i najczęściej kupuje stonowane, nieciekawe ubrania, którymi ukrywa swoją kobiecość, albo nieświadomie wybiera fasony podkreślające niedoskonałości.

W tym pozornie bezpiecznym świecie łatwo popaść w monotonię, stracić radość i blask, a wręcz, często na własne życzenie, zrezygnować z piękna. Mój zawód polega na pomaganiu w wydobywaniu kobiecości, a nie na zmienianiu kogoś w zupełnie inną osobę – to zasadnicza różnica.

Uporządkowana szafa i głowa, a także świadomie zrobione zakupy pomagają odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. Nie jestem zwolenniczką poddawania się spektakularnym metamorfozom, często niezgodnym z charakterem czy temperamentem danej osoby. Chodzi o wydobycie piękna, które jest w każdej z nas i umiejętne podkreślenie go ubiorem. Bardzo często do uzyskania oszałamiającego efektu wystarczy jeden drobiazg – i w mojej książce piszę także o sile dodatków, o ubieraniu się z klasą, ciekawie i stylowo… a niekoniecznie drogo.

Napisałam tę książkę z myślą o Polkach. Znajdujące się w niej rady uwzględniają polskie realia, zasobność portfela i rzeczywiste potrzeby kobiet, które chcą dobrze wyglądać w pracy, stylowo ubrać się na wyjątkowe okazje lub poczuć się pięknie na urlopie macierzyńskim. Książkę uzupełniają wypowiedzi ekspertów, którzy pomogą czytelniczkom odnaleźć się w świecie kosmetologii, optyki, brafittingu, dietetyki czy sportu. To ważne, żeby droga do odzyskania piękna, radości i dobrego samopoczucia łączyła w sobie kompleksowe podejście do mody, urody i zdrowia.

Mam nadzieję, że ta książka zainspiruje czytelniczki do poszukiwań własnego stylu, do zmian zgodnych z ich osobowością i pragnieniami.

Agata Dominik,

Po drugiej stronie lustra. Jak być ubraną, a nie przebraną.